اخبار

پذیرش اورهال و تعمیرات اساسی انواع چراغ های هوانوردی با توان بالا

تعمیرات اساسی یا بازآماد ترجمه لغت انگلیسی اورهال (Over Haul) بوده و یکسری تعمیرات را شامل می شود که هدف آن ها بازگردانی وضعیت چراغ هشدار هوانوردی  از وضعیت فعلی به وضعیت اولیه می باشد.در شکل زیر، چند چراغ هشدار انسداد موانع هوایی را قبل و بعد از اورهال مشاهده می کنید.

هدف از تعمیرات اساسی اینست که به قول معروف، دستگاه مثل روز اولش کار کند.

اهدف دیگر از تعمیرات اساسی و بازگردانی چیست؟

به طور کلی هدف از پروژه اورهال و بازگردانی را می توان اینگونه خلاصه کرد:

1-بازرسی تجهیزات هشدار دهنده ای  که بررسی آن ها در زمان بهره برداری امکان پذیر نیست مانند دکل های مرتفع ، دودکش صنعتی ، کولینگ تاورهای نیروگاهی و ...

2-انجام دادن تعمیرات پیشگیرانه جهت جلوگیری از نیاز چراغ های موانع هوانوردی  به تعمیرات (حد الامکان تا زمان اورهال بعدی)

3-تمیزکاری، سرویس و تعمیر جزئی چراغ های هشدار دهنده صنعتی که در هنگام بهره برداری، امکان تعمیر آن ها نیست مانند بسیاری از کاربردهای صنعتی

موارد اشاره شده تنها بخشی از اهداف تعمیرات اساسی بوده و عملیات اورهال می تواند در جهت اهداف ایمنی، تهیه بانک اطلاعاتی، نوسازی چراغ های انسداد هوانوردی ، افزایش قابلیت اطمینان و کارایی آن ها نیز انجام شود.

موارد ضروری به هنگام اورهال

یکی از مهمترین مواردی که در به هنگام انجام تعمیرات اساسی باید مدنظر قرار دهید، اطمینان از صلاحیت فنی مجموعه تعمیر و نگهداری است در صورتی که اورهال کیفیت لازم را نداشته باشد، در خوشبینانه ترین حالت ممکن، کل هزینه های اورهال هدر رفته است.اما حالت بدبینانه چگونه است و آیا به جز اتلاف وقت و هزینه، مشکلات بزرگ تری نیز ایجاد می شود؟بله همانطور که می دانید اگر تعمیرات به درستی انجام نگیرند، عیوب جدیدی به مرور زمان ایجاد خواهد شد.برای مثال استفاده از قطعات نامرغوب، مونتاژ و دمونتاژ (یعنی باز و بست) غیر اصولی چراغ های انسداد هوانوردی باعث فرسودگی قطعات آن ها و کاهش طول عمر این چراغ ها می شود.پس اگر کیفیت اورهال در نظر گرفته نشود، عدم انجام اورهال بهتر از انجام آن خواهد بود چون باعث افزایش عیوب، خرابی ها و افزایش هزینه های نگهداری و تعمیرات خواهد شد.اطمینان از کیفیت انجام اورهال توسط واحد گارانتی و تعمیر و نگهداری ما انجام می شود.

منظور از اورهال چراغ دکل چیست؟

همان‌طور که می دانیم  امروزه از بناها و ساختمان‌های بلند مرتبه گرفته تا انواع سازه های مرتفع مانند انواع دکل مخابراتی و رادیویی و تلویزیونی و به طور کلی هر سازه ای با ارتفاع بالا، در اکثر شهر های کوچک و بزرگ به وفور وجود دارند و انواع چراغ های هشدار دهنده جزء جدایی ناپذیر این سازه ها هستند به همین دلیل برای بسیاری از بهره برداران این سازه ها این سوال مطرح است که منظور از اورهال چراغ سر دکلی  چیست؟ برای پاسخ دادن به این سوال باید گفت که اورهال که به آن بازآماد یا تعمیر اساسی نیز می‌گویند، به تعییرات اساسی و پایه‌ای هر وسیله و دستگاهی گفته می‌شود.منظور از اورهال برای چراغ انسداد هوانوردی این است که این چراغ ها به صورت اساسی تعمیر شود. بنابراین اورهال کردن چراغ هشدار دکل شامل تعمیر کردن از کوچک‌ترین قطعات گرفته تا بزرگ‌ترین و پیشرفته‌ترین قطعات و لوازم مکانیکی و الکترونیکی با آخرین و به‌روزترین روش‌ها و فناوری‌های موجود دنیا. اورهال دوره‌ای و منظم این چراغ ها موجب کاهش استهلاک و افزایش طول عمر مفید آن می‌گردد. به همین دلیل اورهال دوره‌ای و در فواصل زمانی منظم و مشخص، لازم و ضروری است.جهت اورهال و تعمیرات هرگونه چراغ دکل خورشیدی یا چراغ دکل برقی می‌توانید همین حالا با کارشناسان واحد پشتیبانی ما در سولار لوکس تماس حاصل فرمایید.

3 مرحله برای انجام اورهال چراغ هشداردهنده هوانوردی

1-مراجعه به مرکز معتبر و دارای کارشناسان متخصص

همان‌طور که پیش‌تر عنوان کردیم اولین قدم برای اورهال مراجعه به مرکزی است که دارای نیروی کار متخصص و باتجربه برای انجام این کار باشد. به این منظور باید بررسی‌های لازم را انجام و بهترین و معتبرترین مرکز را شناسایی کنید. دقت داشته باشید که از سپردن چراغ سردکلی به دست مراکز و افرادی که تخصص و مهارت لازم و کافی را ندارند، به شدت پرهیز کنید. چرا که ممکن است به دلیل عدم مهارت لازم در این زمینه، به دستگاه شما آسیب می‌رساند.

2-تحویل و انجام بازدید اولیه توسط متخصص ماهر

پس از انتخاب بهترین و معتبرترین مرکز اورهال چراغ انسداد هوانوردی ، با مرکز مورد نظر ارتباط برقرار کرده و هماهنگی های لازم را برای در اختیار گذاشتن چراغ یا چراغ های خود به عمل آورید و از کارشناسان و متخصصان مرکز بخواهید تا پس از بازدید از دستگاه شما و بررسی‌های اولیه در راستای تشخیص ایرادات اولیه و مشکلات موجود برآوردهایی مانند روش مناسب اورهال کردن چراغ دکل سولار ، قطعاتی که نیازمند تعویض هستند، مدت زمان لازم برای اورهال و در نهایت هزینه‌های جاری و ... را به مالک و یا پیمانکار اطلاع رسانی کنند.

3-اتمام کار و تحویل

پس از انجام مراحل بالا و بعد از اتمام اورهال چراغ خطر دکل ، با تضمین این موضوع که اورهال به بهترین شکل صورت می‌گیرد و مشکلات موجود برطرف خواهد شد و پس از بررسی‌های لازم و انجام تست‌های اطمینان، چراغ سولار دکل اورهال شده به مشتری تحویل خواهد می‌شود.

مراحل انجام اورهال چراغ هشداردهنده هوانوردی

انجام اورهال برای چراغ های هشدار دهنده توان بالا شاید در گفتار ساده به نظر بیاید. اما باید دقت داشت که این مدل از چراغ ها مانند اغلب دستگاه‌های الکترونیکی امروزی بسیار پیچیده است و از پیشرفت‌های زیادی در زمینه ساختار و فناوری مورد استفاده، برخوردار است. بنابراین امکان اورهال کردن چراغ های هشدار دهنده توان بالا برای هر کسی و تحت هر شرایطی فراهم نبوده و ممکن است خطرات و آسیب‌های جدی به دستگاه وارد کند.بنابراین در گام اول، لازم است بهترین و معتبرترین مرکز را برای اورهال انتخاب کنیم چرا که انجام این فرایند دارای مراحل مخصوص به خود است و باید توسط کارشناس مجرب و حرفه‌ای انجام شود.در بیان کلی مراحل اورهال انواع چراغ دکل خورشیدی ، چراغ دکل سولار ،چراغ هشدار موانع هوانوردی ، چراغ انسداد هوایی ، چراغ های بیکن دریایی و ...  را می‌توان شامل 3 مرحله زیر دانست که در ادامه به بررسی هرکدام از آن‌ها می‌پردازیم.

سخن آخر

اورهال و تعمیرات اساسی برای هر چراغ هشداردهنده صنعتی  یکی از مهم ترین موارد جهت نگهداری سالم و بی نقص است. این تعمیرات برای سالم نگه داشتن این سبک از چراغ های هشداردهنده توان بالا صورت می‌گیرد که اگر به موقع و به درستی انجام شود در طول عمر آن بسیار تاثیر گذار خواهد بود. از آنجا که وظیفه این تجهیزات هشدار و آگاه سازی خطر  است برای جلوگیری از حوادث احتمالی بهتر است، این تعمیرات به طور منظم و در فواصل زمانی تعیین شده انجام گیرد.

جهت اطلاعات بیشتر از خدماتی که شرکت تحقیق و توسعه انرژی خورشیدی آسیا سولار در زمینه تعمیرات اساسی انواع چراغ های هشدار دهنده صنعتی با توان بالا ارائه می کند می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *