علم و فن آوری

تفاوت بین چراغ های انسداد LED و چراغ های انسداد زنونی

چراغ های انسداد LED یا چراغ های انسداد لامپ زنونی ، هر دو گروه نوعی چراغ انسداد هواپیمایی هستند که دارای سناریوهای کاربردی یکسان ، روش کار یکسان و حتی ظاهر یکسانی هستند اما تفاوت اساسی بین این دو گروه از چراغ های هشدار انسداد هوانوردی در منبع نور آن هاست که یکی از منبع نور LED و دیگری منبع نور زنون بهره می برد.

چراغ های انسداد LED

این نوع از چراغ های هشداردهنده به دلیل مصرف کم انرژی و عمر طولانی LED ها ، در حال حاضر از موارد مصرف بالایی برخوردار است چراغ های انسداد از منابع نور LED استفاده می کنند و جایگزین لامپ های زنونی  قبلی می شوندLED ها با مصرف برق بسیار کمتری می توانند شدت درخشندگی یکسانی داشته باشند. در حال حاضر ، چراغ های انسداد با شدت کم و متوسط به طور کلی از منابع نور LED استفاده می کنند.

چراغ های انسداد لامپ زنون

این نوع از چراغ های هشداردهنده با شدت روشنایی بسیار بالا شاخته می شود. همانند شاتر دوربین ، لامپ زنون دارای درخشندگی بالا ، مدت زمان کوتاه و فاصله بصری طولانی تر است. بنابراین ، در نور انسداد هواپیمایی با شدت بالا ، LED ها نمی توانند به طور کامل جایگزین لامپ های زنونی شوند.


به طور کلی ، این دو منبع نوری مورد استفاده در انواع چراغ های هشدار موانع دو تکنولوژی اصلی و غالب در طراحی و تولید این دست از محصولات توسط تولیدکنندگان آن می باشد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *