چراغ دکل خورشیدی

چراغ های موانع هوانوردی ؛ شدت نور ، رنگ نور و حالت های کاری

چراغ های هشدار هواپیما برای جلوگیری از برخورد هواپیما به سازه مرتفع استفاده می شود و سازه های مرتفع را برای روز و شب با وسایل روشنایی بیشتر نمایان می کند. چراغ‌های هشدار هواپیما برای استفاده در ساختمان‌های مرتفع بر اساس ویژگی‌های خاص طبق مقررات پیوست ۱۴ ایکائو (سازمان بین‌المللی هواپیمایی کشوری) از قبیل الگوی پرتو، شدت نور و رنگ نور طبقه‌بندی شده‌اند.

چراغ های انسداد هوانوردی با شدت کم (LIOL)

چراغ های انسداد هوانوردی LIOL-A یا LIOL-B باید برای سازه هایی با H ≤ 45 متر در طول شب استفاده شود. ( LIOL مخفف شده جمله LOW INTENSITY AVIATION OBSTRUCTION LIGHTS است که اشاره به چراغ انسداد هوانوردی با شدت کم دارد )

توجه: اگر این آرایه نوری ناکافی تلقی شوند یا هشدار خاصی لازم باشد، باید از چراغ های انسداد هوانوردی با شدت متوسط و بالا استفاده کرد.

چراغ های هشدار موانع هوایی LIOL-B باید به تنهایی یا همراه با MIOL-B استفاده شود. (این قانون برای اشیایی با ارتفاع بین 45 تا 150 متر از سطح زمین نیز معتبر است).

چراغ های انسداد هوانوردی با شدت متوسط (MIOL)

چراغ های هشدار موانع هوانوردی MIOL- B ، MIOL- A  یا MIOL- C باید برای روشن کردن موانع مرتفع (گروهی از ساختمان‌ها یا درختان) یا سازه‌ای با ارتفاع 45 الی 150 متر استفاده شود.

توجه: چراغ های انسداد هوانوردی با شدت متوسط، نوع A و C باید به تنهایی استفاده شوند، در حالی که چراغ های انسداد هوانوردی با شدت متوسط، نوع B باید به تنهایی یا در ترکیب با LIOL-B استفاده شوند.

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ، و با استفاده از طراحان گرافیک است، چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است، و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز، و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد، کتابهای زیادی در شصت و سه درصد گذشته حال و آینده، شناخت فراوان جامعه و متخصصان را می طلبد، تا با نرم افزارها شناخت بیشتری را برای طراحان رایانه ای علی الخصوص طراحان خلاقی، و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد، در این صورت می توان امید داشت که تمام و دشواری موجود در ارائه راهکارها، و شرایط سخت تایپ به پایان رسد و زمان مورد نیاز شامل حروفچینی دستاوردهای اصلی، و جوابگوی سوالات پیوسته اهل دنیای موجود طراحی اساسا مورد استفاده قرار گیرد.

 

 

چراغ دوبل انسداد هوانوردی با شدت متوسط (MIOL)

در مواردی که به نظر مقام مربوطه، استفاده از چراغ های تیپ MIOL-A در شب ممکن است خلبانان را در مجاورت فرودگاه (در شعاع تقریبی 10000 متر) خیره کند یا باعث نگرانی های زیست محیطی قابل توجهی شود، باید یک سیستم روشنایی با عملکرد دوگانه ارائه شود.

این سیستم باید از چراغ های مانع با شدت متوسط، نوع A برای استفاده در روز و مواقع گرگ و میش و چراغ های مانع با شدت متوسط، نوع B یا C، برای استفاده در شب تشکیل شده باشد.

چراغ انسداد هوانوردی با شدت بالا (HIOL)

چراغ انسداد هوانوردی با شدت بالا که به اختصار  HIOL-Aنامیده می شوند برای نشان دادن وجود یک شی در صورتی که ارتفاع آن بیش از 150 متر باشد استفاده می شود و تحقیقات هوانوردی ثابت کرده است  که چنین چراغ هایی برای تشخیص جسم در روز می تواند بسیار کارآمد عمل نماید.

چراغ انسداد هوانوردی با شدت بالا HIOL-B میتواند برای نشان دادن وجود سیم‌ها، کابل‌ها و غیره بر روی دکل ها و خطوط انتقال نیرو نیز استفاده شود.

 

فروشگاه تخصصی چراغ های هوانوردی سولار لوکس

سولار لوکس به عنوان اولین فروشگاه آنلاین و تخصصی فروش و توزیع گسترده انواع چراغ های هوانوردی در تیپ و توان های تعریف شده از طرف سازمان هوانوردی بین المللی (ایکائو ) و سازمان هواپیمایی کشوری جمهوری اسلامی ایران مفتخرست که برترین و با کیفیت ترین محصولات را در این حوزه از طریق همکاری با بهترین برند های داخلی و خارجی در اختیار بهره برداران و پیمانکاران مرتبط با حوزه های هدف این محصولات قرار می دهد و با ارائه مطالعات و تحقیقات فنی و تخصصی در قالب مقالات سعی در بالابردن دانش و آگاهی بیش از پیش فعالان و بهره برداران این حوزه دارد.  

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *